چگونگی پرورش طیور خانگی + اهداف آن

چگونگی پرورش طیور خانگی برای افرادی که به دنبال تاسیس مرغداری یا پرورش طیور در نزدیکی محل زندگی خود هستند بسیار کاربردی است.
پرورش طیور خانگی بر اساس استانداردهای بالای بهره‌وری و زیبایی یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌هایی است که افراد با غریزه خلاق و ذوق فرهیخته می‌توانند در آن شرکت کنند. همچنین خط چنین کاری برای بیشترین تعداد مردم باز است.
در ماهیت مورد، کار بهبود سیستماتیک تقریباً همه حیوانات خانگی ما و برخی از گونه های بزرگتر پرندگان اهلی را فقط می توان در مزارع انجام داد، توسط افرادی که می توانند بیشتر وقت خود را به این کار اختصاص دهند و من قادر هستم. سرمایه قابل توجهی در آن سرمایه گذاری کند. پرورش طیور نیز مشوق های خود را برای این دسته از پرورش دهندگان دارد، اما علاوه بر این، فرصت های آن، در مقیاسی م
تناسب با زمین موجود و اوقات فراغتی که می توان برای آن صرف کرد، برای هر کسی که فضایی برای رشد دارد باز است. 

تأثیر روش‌های پرورش ارگانیک بر کیفیت طیور

پرورش طیور خانگی بر تولید تخم مرغ یا عملکرد گوشت متمرکز است. ترکیب هر دو معیار دشوار است زیرا نشان داده شده است که آنها از نظر ژنتیکی مرتبط هستند.

این امر منجر به ایجاد برنامه های اصلاح نژاد هیبریدی کاملاً مجزا برای مرغ های تخمگذار و طیور پرواربندی شده است. جدول 8.3 یک نمای کلی از ویژگی ها و معیارهای عملکردی برای مرغ های تخمگذار، طیور برای پرواربندی و پرورشی که در حال حاضر در پرورش طیور استفاده می شود، ارائه می دهد.

بیشتر معیارها بر افزایش عملکرد تمرکز دارند و هیبریداسیون متقابل / هیبرید افزایش زیادی در عملکرد ایجاد کرده است. اما این استراتژی به برخی مشکلات قانون اساسی نیز منجر شده است.

فواید پرورش طیور خانگی

در دهه‌های اخیر، تولید گوشت و تخم مرغ از پرندگان منفرد در گله‌های تجاری جوجه‌های گوشتی و لایه‌ها به‌شدت افزایش یافته است که عمدتاً به دلیل انتخاب ژنتیکی در گله‌های اصلی پرورشی مرغداری‌ها و جابجایی سریع این درآمدها به فرزندان متقابل تجاری است.
با افزایش شهرنشینی، سهم نژادهای تجاری در مصرف کلی گوشت و تخم مرغ با سرعت بیشتری در حال رشد است، در حالی که نژادهای بومی همچنان سهم زیادی در مصرف گوشت و تخم مرغ در مناطق روستایی بیشتر روستاها دارند.
در اکثر کشورهای گرمسیری، مانع فیزیولوژیکی اصلی برای تولید مرغداری تجاری خوب، عدم تحمل گرمای پرندگان به دمای بالای محیط است. تحمل گرما را می توان با ترکیب ژن های اصلی که پوشش پر روی بدن را کاهش می دهند افزایش داد. با این حال، خطوط تولید بالا که این ژن‌ها را بیان می‌کنند، عموماً در دسترس نیستند.
رویکردهای مختلفی برای بهبود عملکرد ذخایر بومی سازگار شده، از جمله تلاقی و به روز رسانی از طریق تقاطع معکوس با نژادهای تجاری و انتخاب درون خطی استفاده شده است. با این حال، همه این رویکردها دارای محدودیت‌هایی هستند: تلاقی و تلاقی معکوس مستلزم نگهداری جمعیت‌های جداگانه است و باعث از بین رفتن جوجه‌کشی در فرزندان می‌شود و می‌تواند جذابیت مصرف‌کننده تخم‌مرغ و گوشت را کاهش دهد.
انتخاب بیشتر در داخل خط فقط در مقیاس نسبتاً بزرگ و تحت شرایط خوب کنترل شده موفقیت آمیز است. نژادهای بومی مورد استفاده در تجهیزات مرغداری خانگی در مناطق روستایی کشورهای در حال توسعه سهم زیادی در تنوع ژنتیکی جمعیت طیور جهان دارند. بنابراین نگرانی‌های قابل توجهی وجود دارد که جایگزینی نژادهای بومی با گونه‌های طیور تجاری می‌تواند خطری واقعی برای استخر ژنی طیور ایجاد کند.

اهداف پرورش طیور خانگی

کیفیت تخم مرغ یکی از اهداف کلیدی برای مرغداران که به دنبال پرورش مرغ محلی، پرورش بلدرچین گوشتی و تخمگذار و همچنین پرورش اردک هستند میباشد. زوال آن در طول عمر مرغ احتمالاً محدودیت اصلی برای افزایش کارایی کلی کل بخش است.
روش‌های اصلاح سنتی همراه با روش‌های جدید اندازه‌گیری خواص خارجی و داخلی تخم‌مرغ مورد بحث قرار گرفته‌اند که می‌تواند منجر به بهبود کیفیت واقعی و بهبود کیفیت ذخیره‌سازی تخم‌مرغ شود.
این شامل پیشرفت در کوتیکول، پوسته، آلبومین، غشای ویتلین و زرده است. داده های اخیر در مورد وراثت صفات انتخاب شده و همبستگی بین این صفات و سایر اندازه گیری ها خلاصه شده است. این بررسی همچنین نتایج روش‌های ژنتیک مولکولی و نشانگرهای اعمال شده برای کیفیت تخم‌مرغ را ارائه می‌کند و نوید تکنیک‌های جدید را خلاصه می‌کند.