چشم انداز جهانی سرمایه گذاری مرغداری

گوشت مرغ باید به روشی پایدار و سازگار با محیط زیست تولید شود، مناطق روستایی جذاب ترین مناطق برای سرمایه گذاری در زمینه تولید مرغ ارگانیک هستند. در روستاها، پرورش جوجه‌های گوشتی با کیفیت بالاتر به موضوعی کلیدی برای سرمایه‌گذاران تبدیل خواهد شد، که تا حدی به دلیل به اصطلاح تعهد مرغ ارگانیک است

پرورش طیور خانگی از جمله مرغ گوشتی محلی و تخمگذار، پرورش اردک، پرورش بلدرچین و …. از مهمترین مسیر های امرار معاش روستاییان یا حومه نشینان شهر خواهد شد

ب تعداد انگشت شماری از مسائل وجود دارد که در حال حاضر تأثیر عمده ای بر پویایی اقتصادی در کوتاه مدت دارند. اینها عبارتند از تب آفریقایی خوکی، آنفولانزای مرغی، تورم هزینه ورودی به دلیل سطح قیمت خوراک و پیامدهای کووید-19.

همانطور که مولدر توضیح می دهد، «این 4 چیز تأثیر زیادی در سراسر جهان دارند. در نتیجه اقدامات Covid-19، صنعت خدمات غذایی در بخش‌هایی از جهان تقریباً به طور کامل تعطیل شده است، و گاهی اوقات هنوز هم تعطیل است.

در برخی از مناطق جهان، اقتصاد پس از کووید-19 به حالت عادی بازگشت، اما پس از شیوع جدید، اقدامات ضد کرونا در برخی مناطق مجدداً اعمال می شود. مولدر می‌گوید: «با توجه به کووید-19، مسیری پر از دست‌انداز برای بهبودی خواهد بود. به علاوه تورم هزینه ورودی نیز وجود دارد. در سرتاسر جهان، خوراک از نیمه دوم سال 2020 گران تر شده است و قیمت ها در نتیجه جنگ در اوکراین افزایش یافته است. مولدر توضیح می دهد که این امر منجر به عدم قطعیت های زیادی شده است.

فرصت های سرمایه گذاری مرغداری

وقتی صحبت از فرصت های سرمایه گذاری می شود، مولدر تصویر واضح تری دارد. به گفته متخصص رابوبانک، چشم‌انداز فرصت‌های سرمایه‌گذاری در آسیای جنوب شرقی کاملاً روشن است. این رشد عمدتاً ناشی از افزایش شهرنشینی و تغییر مصرف سبزیجات به حیوانی به دلیل افزایش رفاه است.

همچنین می بینید که مردم این منطقه به طور فزاینده ای در سوپرمارکت ها یا از طریق خدمات غذا خرید می کنند. برای ویتنام، هند، اندونزی، بنگلادش و فیلیپین، رشدی در حدود 5 تا 10 درصد در سال در سال‌های آینده پیش‌بینی می‌کنم. چیزی که در آن کشورها نیز تغییر می کند این است که مشتریان به طور فزاینده ای محصولات همگن با ایمنی مواد غذایی قابل ردیابی و مقرون به صرفه را تقاضا می کنند. مولدر انتظار دارد که 80 درصد رشد در بخش طیور در بازارهای نوظهور باشد و از 80 درصد رشد کمتر از 60 تا 65 درصد آن در آسیای جنوب شرقی باشد.

برای خرید دستگاه پرکن مرغ ارزان می توانید از لینک زیر اقدام نمایید

رونق بخش مرغداری ایران

بخش پررونق طیور در آسیا عمدتاً در ایران یافت می شود. کارشناسان می گویند: «این کشور در حال حاضر مطلوب ترین کشور در بین سرمایه گذاران و مرغداران است. حتی می‌توانید ایران را با کشورهای جنوب شرقی آسیا از نظر فرصت‌ها مقایسه کنید. بنابراین در همه این کشورها، راه اندازی کسب و کار به عنوان مرغداری نیز سودمند است.

محصولات مرغ اضافی

رشد کلی برای روستا حدود 1 تا 1.5 درصد در سال خواهد بود. این مقدار به حدود 1.6 میلیون تن محصول اضافی طیور می رسد. و این گوشت باید به روشی پایدار و سازگار با محیط زیست تولید شود. رابوبانک انتظار دارد که تا سال 2026، 20 درصد از گوشت طیور از مرغ‌های گوشتی با رفاه بالاتر تهیه شود که این رقم در حال حاضر 8 درصد است.

مولدر می‌گوید: «به‌ویژه رشد آهسته به بازاری مهم‌تر تبدیل خواهد شد. “تا حدی به دلیل معرفی استانداردها یا مفاهیم جدید توسط تولید کنندگان و سوپرمارکت ها بر اساس جوجه های با رشد کندتر و تا حدودی به دلیل معلق به اصطلاح اروپایی/مرغ بهتر (ECC) است.”

این امر تأثیری جهانی خواهد داشت زیرا تأمین کنندگان مشتریانی که ECC را اتخاذ می کنند باید از استانداردهای ECC مشابه تأمین کنندگان مرغ ارگانیک پیروی کنند». رشد حجم لازم (1.6 میلیون تن در 5 سال آینده) عمدتاً از مناطق جنوبی و شرقی خواهد بود.

آخرین اما نه کم اهمیت، مولدر رشد احتمالی در بریتانیا را می بیند. «برگزیت فرصت‌های بیشتری را در بریتانیا ایجاد کرده است. شعار اکنون در بریتانیا “خرید انگلیسی” یا “خرید محلی” است. و آنها به راحتی می توانند این محصولات با استاندارد بالا را به سایر نقاط جهان صادر کنند.