مزایای استفاده از دستگاه جوجه کشی دستی و خودکار

چه یک پرورش دهنده حرفه ای مرغ باشید و چه مبتدی که به دنبال پرورش جوجه های خود هستید، یک دستگاه جوجه کشی تخم مرغ کار شما را بسیار آسان می کند.

دستگاه جوجه کشی نه تنها برای جوجه کشی تخم مرغ یا مرغ در نظر گرفته شده است، بلکه می تواند برای موارد زیر استفاده شود:

 • اردک ها
 • کبوترها
 • کبک سنگی
 • قرقاول ها
 • غازها
 • طاووس ها
 • کبک ها
 • کبوترها
 • بلدرچین
 • بوقلمون ها
 • قمری
 • پرندگان عجیب و غریب

 

تماشای بیرون آمدن تخم‌های خود تجربه‌ی خارق‌العاده‌ای است که هر فردی باید حداقل یک بار در زندگی خود آن را تجربه کند.

اما تفاوت بین دستگاه جوجه کشی دستی و اتوماتیک چیست؟دستگاه های جوجه کشی اتوماتیک چگونه کار می کنند و چه مزایایی دارند؟

دستگاه جوجه کشی دستی یا اتوماتیک

تفاوت اصلی بین دستگاه جوجه کشی دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک در نحوه چرخاندن تخم ها می باشد. تخم ها باید دو یا سه بار در روز چرخانده شوند تا جوجه از تخم خارج شوند و جوجه های سالم به دنیا بیایند. این یک بخش حیاتی از فرآیند جوجه کشی است زیرا از چسبیدن جنین به کناره های پوسته تخم مرغ جلوگیری می کند.

هنگام استفاده از دستگاه جوجه کشی دستی، لازم است هر تخم مرغ را چندین بار در روز به صورت دستی برگردانید. ممکن است کار زیادی به نظر نرسد، اما انجام آن سه بار در روز می‌تواند زمان زیادی طول بکشد، مخصوصاً اگر همزمان چندین فرزند را مدیریت می‌کنید.

اگر شما در فکر پرورش مرغ محلی هستید استفاده از دستگاه جوجه کشی و دستگاه پرکن مرغ برای شما بسیار ضروری و باعث سود دهی بیشتر کار شما خواهد شد

اگر می خواهید از دستگاه جوجه کشی دستی استفاده کنید، مهم است که مطمئن شوید که تخم مرغ ها را به آرامی چرخانده اید. یک ترفند کوچک این است که یک طرف تخم مرغ را با عدد 1 و طرف دیگر را با عدد 2 علامت گذاری کنید تا هر لحظه بتوانید بررسی کنید که آیا تخم مرغ در طول روز چرخیده است یا خیر.

دستگاه جوجه کشی خودکار تخم مرغ، بر خلاف انواع دستی، کار را بسیار آسان می کند. با این حال، دو نوع جوجه کشی اتوماتیک وجود دارد:

 • نیمه خود کار
 • تمام اتوماتیک

با دستگاه جوجه کشی نیمه اتوماتیک تخم مرغ، هنوز هم باید تخم ها را به صورت دستی بچرخانید، اما می توانید همه آنها را همزمان بچرخانید. دستگاه های جوجه کشی نیمه اتوماتیک در واقع مجهز به یک میله کششی هستند که به شما امکان می دهد پایه (یا طبقه) دستگاه جوجه کشی را بچرخانید و همه تخم ها را همزمان بچرخانید.

همچنین امکان  خرید دستگاه جوجه کشی اتوماتیک برای دستگاه جوجه کشی وجود دارد و بعداً دستگاه جوجه کشی خود را نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک کنید.

از طرف دیگر جوجه کشی خودکار تخم مرغ ها را بدون نیاز به هیچ نظارتی به طور مستقل می چرخانند. علاوه بر این، با دانلود برنامه اختصاصی ما، ، امکان نظارت بر پیشرفت جوجه کشی به طور مستقیم از گوشی هوشمند خود در هر زمان وجود دارد.

مزایای استفاده از دستگاه جوجه کشی خودکار تخم مرغ

دستگاه جوجه کشی خودکار تخم مرغ علاوه بر اینکه زندگی شما را آسان تر می کند، مزایای دیگری نیز دارد.

 1. آنها نرخ جوجه کشی بالاتری را تضمین می کنند
 2. آنها شکستن یا افتادن تخم ها را محدود می کنند
 3. آنها اطمینان حاصل می کنند که تخم ها هر بار به درستی چرخانده می شوند
 4. آنها 24 ساعت شبانه روز دما و رطوبت را ثابت نگه می دارند

چرا دستگاه جوجه کشی تخم مرغ بخریم؟

اگر قبلاً جوجه هایی دارید که تخم های خود را بیرون می آورند، چرا باید از انکوباتور استفاده کنید؟ دلیل آن بسیار ساده است: راحتی. دوره جوجه کشی مرغ ها به عنوان مثال حدود 3 هفته طول می کشد و در این مدت مرغ ها مراقب جوجه ریزی هستند و تخم دیگری نمی گذارند.

 از طرف دیگر، انکوباتورها در زمان و هزینه صرفه جویی می کنند و تولید مداوم تخم را تضمین می کنند. علاوه بر این، انکوباتورهای تخم مرغ همیشه قابل اعتماد هستند. 

در واقع، ممکن است جوجه ها به درستی یا به اندازه کافی از تخم خارج نشوند و در نتیجه میزان جوجه ریزی کاهش یابد.

استفاده از دستگاه جوجه کشی تخم مرغ نیز می تواند سرگرم کننده باشد زیرا می توانید کل فرآیند را مشاهده کنید و یک پروژه سرگرم کننده با فرزندان خود بسازید.

 در نهایت، اگر می‌خواهید تخم‌ها را جوجه‌آوری کنید، اما امکان نگهداری جوجه‌ها در خانه را ندارید، دستگاه‌های جوجه‌کشی بهترین راه‌حل هستند.

می‌توانید تخم‌ها را از یک پرورش‌دهنده مرغ یا کشاورز محلی خریداری کنید و سپس خودتان آن‌ها را در خانه از تخم خارج کنید.

دستگاه جوجه کشی تخم مرغ چگونه کار می کند؟

انکوباتورهای تخم مرغ با شبیه سازی محیط طبیعی ایجاد شده هنگام شروع جوجه کشی مرغ کار می کنند. هنگامی که یک مادر کار خود را به درستی انجام می دهد، خروس دمای مناسب، سطح رطوبت و چرخش مورد نیاز برای جوجه ریزی را فراهم می کند.

یک جوجه کشی تخم مرغ ایده آل همچنین درجه حرارت و رطوبت ایده آل را برای گونه های پرنده ای که در حال جوجه ریزی هستید حفظ می کند و برای شما می چرخد  همچنین دارای یک صفحه نمایش روشن هستند که به شما امکان نظارت بر دما و رطوبت را بدون نیاز به باز کردن درب می دهد.

دستگاه جوجه کشی تخم مرغ ریور سیستمز دارای ویژگی های زیر نیز می باشد:

 • پنجره بازرسی
 • سینی کج
 • سیستم لانه زنبوری که با اندازه های مختلف تخم مرغ سازگار است
 • توری برای جوجه ریزی
 • یک صفحه نمایش دیجیتال با کاربری آسان
 • خروجی های خارجی برای پر کردن آب بدون باز کردن در انکوباتور

دستگاه های جوجه کشی ما برای مبتدیانی که به تازگی شروع به تجربه این دنیای جذاب برای اولین بار کرده اند، و برای حرفه ای هایی که به دنبال پشتیبانی با تکنولوژی بالا هستند که نتایج مطلوب را هر بار تضمین می کند، عالی هستند.

امروز یک دستگاه جوجه کشی تخم مرغ را به صورت آنلاین خریداری کنید

آیا آماده شیرجه رفتن به دنیای تخم های جوجه کشی هستید یا در نهایت آماده هستید که دستگاه جوجه کشی دستی قدیمی خود را با انکوباتور اتوماتیک تغییر دهید؟ سپس به مجموعه کامل محصولات ما نگاهی بیندازید. 

اگر شما هم می خواهید مجموعه تخم مرغ های گذاشته شده در مرغداری خود را ساده کنید، نگاهی به لانه مرغ ما بیندازید .