صفر تا صد پرورش بلدرچین خانگی + معایب و مزایا

پرورش بلدرچین برای گوشت و تخم مرغ در حیاط خلوت شما تبدیل به یک سرگرمی سرگرم کننده برای بسیاری از خانه دارهای شهری شده است. بلدرچین های حیاط خلوت کوچک هستند، فضای کمی را اشغال می کنند و می توانید در تمام سال تخم مرغ و گوشت داشته باشید.

بلدرچین می تواند در 6 هفته از جوجه ریزی به وزن قصابی برسد. در این مدت، آنها بسیار کمتر از میانگین گوشت مرغ می خورند.

بلدرچین
بلدرچین های حیاط خلوت نیز از سن 6 هفتگی شروع به تخم گذاری می کنند که میانگین آن در مقایسه با سن متوسط ​​18 تا 22 هفتگی مرغ است. برخی از صاحبان خانه حتی قادر به فروش تخم بلدرچین خود هستند و قیمت تخم بلدرچین می تواند 3 تا 10 دلار برای هر دوجین باشد.

بلدرچین حیاط خلوت معایب زیادی دارد. برای برخی، پرورش بلدرچین ارزش مزایای آن را ندارد.

پرورش بلدرچین

ثروت اندکی را می توان برای قفس بلدرچین های حیاط خلوت، آبخوری های مخصوص، تجهیزات جوجه کشی و … خرج کرد. آیا بازگشت سرمایه واقعاً ارزش زحمت پرورش بلدرچین را دارد؟

پرورش بلدرچین – همه آنچه باید در مورد پرورش پرندگان بلدرچین بدانید | چگونه کسب و کار پرورش بلدرچین را راه اندازی کنیم
10 دلیل خوب برای پرورش بلدرچین
بلدرچین پرندگان کوچکی هستند که تخم های کوچک تولید می کنند.
آنها برای گوشت و تخم مرغ مفید هستند
شما می توانید یک گله کامل را در یک گاراژ یا سوله در فضای باز یا اتاق لباسشویی نگهداری کنید
بلدرچین به راحتی برای خودتان جوجه ریزی می شود
آنها به اندازه ای کوچک هستند که می توانید 4-5 پرنده را در یک کلبه خرگوش قرار دهید و آنها فضای کافی برای حرکت و شادی خواهند داشت.
بلدرچین پرنده های پر سر و صدایی نیستند، بنابراین هیچ کس نمی داند که شما آنها را دارید، مگر اینکه شما به آنها بگویید
مراقبت از بلدرچین آسان است و تنها به چند دقیقه در روز برای تغذیه، آبیاری و تعویض بستر یا ریختن سینی های زباله نیاز دارد.
بلدرچین بسیار کم غذا می خورد، اما در زمان قصابی به اندازه ای بزرگ است که یک یا دو پرنده می توانند به یک بالغ غذا دهند.
بلدرچین ها تنها در 6 هفتگی به بلوغ کامل می رسند و تخم گذاری می کنند و باعث می شود زمان چرخش روی آنها سریع شود.
اگر می‌خواهید تخم بفروشید، تخم بلدرچین قیمتی بالاتر دارد و در منطقه من حدود 8 دلار در هر دوجین است.
بچه بلدرچین در قفس
بچه بلدرچین در قفس
معایب پرورش بلدرچین
در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام فکر کردن به پرورش گله بلدرچین در حیاط خلوت در نظر بگیرید…

مشکل شماره 1: آنها زیاد مدفوع می کنند
هنگام پرورش بلدرچین، این که حتی یک گله کوچک بلدرچین حیاط خلوت چقدر می تواند تولید کند، تکان دهنده است.

مانند کود مرغ، نمی توانید آن را مستقیماً در باغ قرار دهید. بسته به شرایط آب و هوایی شما باید چند هفته تا چند ماه کمپوست شود. مطمئن باشید که می دانید به کجا خواهد رفت.

ملافه هایی مانند براده های کاج، پوسته بلال ذرت یا خاک اره مخلوط با مدفوع وجود خواهد داشت. در واقع، هیچ راه آسانی هم برای جدا کردن آن وجود ندارد.

گله کوچک من از 34 پرنده بلدرچین حیاط خلوت، 2 تا 50# کیسه خوراک را با کود و بستر در یک هفته پر می‌کردند – هر هفته! حتما برای این همه ضایعات برنامه داشته باشید.

مطمئن شوید بستری که استفاده می‌کنید باعث ایجاد مشکلات خاک در باغ شما نمی‌شود، زیرا براده‌های کاج، خاک اره و خاکستر چوب می‌توانند اسیدی باشند و سال‌ها طول می‌کشد تا بلال ذرت خرد شده تجزیه شود. قبل از اینکه خاک را به باغ خود اضافه کنید، آزمایشات خاک را انجام دهید.

اگر مکان مناسبی برای دفع آن ندارید، یک انبوه کمپوست را (از قبل) در خارج از منزل و دور از خانه، گاراژ یا سایر خانه های خود راه اندازی کنید.

پرورش بلدرچین در قفس

اگر در مزارع هستید و فضای محدودی دارید، یک دوست کشاورز/خانه دار که فضای زیادی دارد صف آرایی کنید و ترتیب دهید که حداقل دو بار در ماه آن را برای آنها بیاورید.

با مخلوط کردن ضایعات خوراک، اگر آن را برای مدت طولانی در اطراف ملک خود بگذارید، بوی آن بسیار زیاد می شود. مشکل دیگر این است که شما موش ها، موش ها، posums، راکون ها و سایر حیوانات موذی را می کشید.

هنگامی که آنها گله را کشف کردند، حیوانات موذی حتی ممکن است سعی کنند خودشان به بلدرچین های حیاط خلوت دسترسی پیدا کنند. اگر موفق شوند، یک گله کامل از بلدرچین های حیاط خلوت را نابود خواهند کرد.

تخم بلدرچین
مشکل شماره 2: وزارت بهداشت
اگر کلمه یا بو منتشر شود، یا حیوانات موذی وارد شوند، همسایگان ممکن است به مقامات محلی شما شکایت کنند.

قوانین محلی خود را در مورد پرندگان شکار (برخی از محلات بلدرچین ها را متفاوت از مرغ ها طبقه بندی می کنند)، طیور حیاط خلوت و سایر دام های کوچک بررسی کنید. پرورش بلدرچین می تواند تحت قوانین متفاوتی نسبت به پرورش جوجه باشد.

دریابید که از نظر قانونی موظف به رعایت چه مجوزها، بازرسی ها و غیره هستید. این ممکن است شامل بازرسی های لازم از هر یک از چندین مقام محلی یا ایالتی، به احتمال زیاد اداره بهداشت باشد.

عدم رعایت قوانین آنها، مجوز بازرسی، یا اصلاح هر گونه تخلف می تواند به معنای جریمه، مصادره گله شما و حتی طرح اتهام علیه شما باشد. قانون منطقه خود را درک کنید!

دستگاه جوجه کشی بلدرچین

در بسیاری از مناطق، فروش تخم بلدرچین و/یا گوشت حیاط خلوت شما بدون بازرسی، مجوز/مجوز، و رعایت مقررات بهداشتی محلی غیرقانونی است.

تخم بلدرچین و گوشت بلدرچین شما باید طبق قوانین محلی به درستی نگهداری، تمیز، بسته بندی، برچسب گذاری و در یخچال/یخ زده شود.

فروشگاه‌ها و رستوران‌ها از شما می‌خواهند شواهدی مبنی بر انطباق شما ببینند یا محصولات شما را رد خواهند کرد. آنها نیز باید از قانون پیروی کنند و فقط از فروشندگان دارای مجوز خرید کنند. در غیر این صورت قانونی نمی توانند آن را بفروشند.

مشکل شماره 3: تمیز کردن قفس
ذرات میکروسکوپی مواد مدفوع مخلوط با ادرار، خاکستر یا خاک اره (از حمام آنها)، و تغذیه از گله بلدرچین های حیاط خلوت شما، گرد و غباری ایجاد می کند که می تواند افراد مبتلا به مشکلات تنفسی را به عطسه یا حملات آسم برساند.

مشکل شماره 4: ضایعات تغذیه
هنگام پرورش بلدرچین، خوراک درگیر است. بلدرچین ها (مانند هر طیور دیگری) دوست دارند با غذای خود بازی کنند و به همان اندازه که به داخل شکم آنها می رود، از دانخوری به زمین پرتاب می شود. صرف نظر از اینکه از چه فیدری استفاده می کنید، نیمی از خوراک به راحتی هدر می رود.

اگر با مدفوع مخلوط شود، نمی توان آن را به آنها برگرداند، اما حداقل پودری که در دانخوری آنها یا ته کیسه خوراک هنوز تمیز باقی می ماند، می تواند از یک غربال فلزی بزرگ عبور داده شود و به پوره تبدیل شود. .

برای گله بلدرچین های حیاط خلوت شما، لذت خاصی است. برای شما، این صرفه جویی در هزینه خوراک است. هدرش نده

مشکل شماره 5: آنها می توانند با یکدیگر شرور باشند
برخی از بلدرچین ها می توانند آدمخوارهای شرور باشند. وقتی یکی روی دیگری خون بکشد و کل گله بوی خون به مشام برسد، اتفاقات بدی می تواند به سرعت رخ دهد. همه آنها با یک ضعیف دست به دام می شوند و یک گله کامل از قلدرها را به شما می دهند.

یک زن و شوهر حمل کننده حیوان خانگی یا مسکن جایگزین دیگری در دسترس داشته باشید تا بتوانید مجروحان را از قلدرها جدا کنید و به سلامتی آنها پرستاری کنید.

پرکن بلدرچین خانگی

با این حال، متأسفانه، در تجربه من، هنگامی که آنها را وصله می کنید و دوباره آنها را به گله معرفی می کنید، فقط یک مسئله زمان است تا دوباره این اتفاق بیفتد. آنها به یاد میآورند.

مشکل شماره 6 با بلدرچین های حیاط خلوت – آنها می توانند پرواز کنند.
بر خلاف جوجه ها، بلدرچین ها پروازهای خوبی هستند و می توانند بسیار بالا، دور و سریع حرکت کنند. یا بال های آنها را ببندید یا همیشه وسیله ثانویه ای برای مسدود کردن خروجی ها در هنگام دست زدن به آنها داشته باشید.

قفس بلدرچین ها نیز باید به گونه ای ساخته شوند که ارتفاع آنها از 18 اینچ بیشتر نباشد، زیرا آنها می توانند پرواز کنند و در بالای قفس صدمه ببینند.

مشکل شماره 7: تعمیر و نگهداری مداوم
بلدرچین هرگز نمی تواند آب تمیز و شیرین تمام کند. مانند هر دام دیگری، به وسیله ای برای جلوگیری از یخ زدن آن در زمستان نیاز دارید.

اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، باید حداقل 3-4 بار در روز آب آنها را ذوب و تازه کنید.

همچنین توجه داشته باشید، آنها در آب خود مدفوع می کنند، بنابراین سیستم نوک سینه بهترین است. آنها در غذای خود نیز مدفوع می کنند، بنابراین برای تمیز نگه داشتن آن باید به دقت آن را تحت نظر داشته باشید.

چگونه قفس بلدرچین خود را تمیز کنیم
برای کمک به جلوگیری از مشکلات، می توانید این ایده ها را امتحان کنید:

در یک منطقه باز و دارای تهویه مناسب کار کنید. اگر قفس شما در داخل خانه است، یک فن جعبه ای (با یک فیلتر کوره به پشت چسبانده شده) راه اندازی کنید و آن را به سمتی بگیرید که گرد و غبار را از در خارج کند.
یک ماسک فیلتر هوا با کیفیت بالا بپوشید یا حداقل یک باندانا را دور بینی و دهان خود بپیچید و دهان خود را بسته نگه دارید. بلدرچین می تواند چندین فوت مدفوع کند. با توجه به هدف درست برای آنها و مکان اشتباه/زمان نادرست برای شما، آنها می توانند شما را به درستی در معرض دید قرار دهند. من این اتفاق افتاده است. دهان خود را بسته/پوشانده نگه دارید و آماده اردک باشید!
پس از اتمام، تمام لباس های خود را درآورید، آن را مستقیماً در ماشین لباسشویی قرار دهید و همراه با شامپو دوش بگیرید. چرا؟ من چندین بار نتوانستم این کار را انجام دهم و بعد از آن روز، ساعت ها در موهایم بو و ادرار می کردم. شاید شما آنقدر حساس نباشید، اما برای من هم باعث حمله آسم شد.

قفس بلدرچین تخمگذار

یک بار در ماه (دو ماه تاپس)، احتمالاً می‌خواهید قفس بلدرچین را با قدرت شستشو دهید تا مدفوع خشک شده‌ای که روی قاب و پارچه سخت‌افزاری جمع شده‌اند را جدا کنید.

بلدرچین ها را در قلم یا قفس نگهداری موقت قرار دهید و به آنها آب و غذا بدهید.
برای شستشوی برقی قفس را در فضای باز و دور از اتومبیل و ساختمان بردارید. جریان روی یک شلنگ استاندارد باغبانی آن را قطع نمی کند، به یک واشر برقی نیاز دارید.
پس از شستشوی اولیه، از یک اسپری فشار با آب داغ و محلول سفید کننده برای پاشیدن آن استفاده کنید، اجازه دهید چند دقیقه بماند.
بشویید و این کار را تکرار کنید تا تمیز شود. اگر از برس اسکراب استفاده می کنید، مطمئن شوید که دسته بلندی دارد، زیرا یک برس باعث می شود مدفوع درست به سمت صورت شما پرواز کند.
قبل از بازگرداندن پرندگان به محل زندگی خود، اجازه دهید چند ساعت در آفتاب خشک شود. یک فن نیز می تواند روند خشک شدن را تسریع کند.
آیا بلدرچین برای شماست؟
به طور خلاصه، بسیاری احساس می کنند که بلدرچین حیاط خلوت واقعاً انتخاب خوبی برای مردم شهر بی تجربه نیست. بازگشت از مقدار زمان صرف شده ارزش آن را ندارد. هنگام پرورش بلدرچین برای سود، بسیاری از آنها به جای سودآوری، بدهکار می شوند.