آیا قصد خرید تجهیزات مرغداری برای استفاده برای اداره مرغداری خود را دارید؟ در اینجا 10 فاکتور مهمی که باید در هنگام خرید تجهیزات و ابزار مرغداری در نظر بگیرید آورده شده است. یکی از کلیدهای موفقیت در کسب و کار مرغداری، تهیه تجهیزات مناسب است. بنابراین، قبل از راه اندازی مرغداری خود ، باید برنامه ریزی مناسبی برای تجهیزات داشته باشید.

10 عامل مهم  هنگام خرید تجهیزات صنایع مرغداری

 نوع پرندگان

هر پرنده ای در نیازهای خود منحصر به فرد است. نوع تجهیزاتی که برای پرورش پرندگان بلدرچین استفاده می کنید با بوقلمون ها یا جوجه ها متفاوت است. و البته، شما طاووس را به همان روشی که مرغ پرورش می دهید، پرورش نمی دهید. حتی جوجه ها نیز نژادهای مختلفی دارند و هر نژاد روش منحصر به فرد خود را برای پرورش آن دارد.

جوجه های گوشتی متفاوت از لایه ها پرورش می یابند و تجهیزات مورد استفاده برای پرورش آنها نیز متفاوت است. بنابراین، می بینید که ابتدا باید به نوع و نژاد پرندگانی که می خواهید بخرید توجه جدی داشته باشید قبل از اینکه اقدام به خرید کنید.

 حوزه تخصصی

یکی دیگر از عواملی که باید قبل از خرید تجهیزات مرغداری به آن توجه کنید، حوزه تخصصی شما در زمینه طیور است. من در یکی از مقالات قبلی خود اشاره کردم که مرغداری یک تجارت بسیار گسترده با چندین زیر شاخه است. تولید و بسته بندی گوشت، تولید خوراک طیور و همچنین تولید تخم وجود دارد. همه تحت پرورش طیور هستند.

بنابراین، ضروری است که ایده روشنی از دسته مرغداری که می خواهید وارد آن شوید، داشته باشید. اگر می خواهید تخم های خود را جوجه ریزی کنید، به تجهیزات مناسب نیاز دارید و البته، اگر می خواهید گوشت را فرآوری و بسته بندی کنید، به تجهیزات تخصصی برای آن نیاز دارید. تولید خوراک طیور نیز تجهیزات منحصر به فرد خود را دارد. قبل از شروع سفارش، طرح کسب و کار خود را بنویسید و در مورد آنچه می خواهید به دست آورید تصمیم بگیرید و سپس تجهیزات مناسب را متناسب با نیاز خود خریداری کنید.

 فضا

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهمی که باید در هنگام خرید تجهیزات مرغداری در نظر بگیرید، اندازه مرغداری شما است. برخی از ابزار و تجهیزات مرغداری بسیار کوچک هستند و فضا واقعاً یک چالش نیست، اما سایر تجهیزات واقعاً بزرگ هستند و می توانند فضای زیادی را اشغال کنند.

قبل از خرید تجهیزات، باید بتوانید تعیین کنید چه مقدار فضای برای نگهداری تجهیزات دارید. به اطلاعات محصول برای ابعاد و مشخصات نگاه کنید و سپس تعیین کنید که آیا فضای کافی برای تجهیزات دارید یا خیر.

مقایسه قیمت

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشت قیمت است. چیزهای زیادی برای خرید وجود دارد و صرفه جویی در چند دلار در برخی اقلام ایده بدی نیست. بهترین مکان ها برای مقایسه قیمت ها به صورت آنلاین. بسیاری از تولید کنندگان تجهیزات را به صورت آنلاین پیدا خواهید کرد و هنگامی که کاتالوگ محصولات آنها را بررسی کردید و مطمئن شدید که آنها شما را می خواهند، آنها را برای مذاکره فراخوانی کنید.

شما مجبور نیستید تجهیزات را با قیمت های ذکر شده در وب سایت آنها خریداری کنید، به خصوص اگر فقط به صورت عمده خرید می کنید. شما همیشه می توانید مذاکره کنید و تعجب خواهید کرد که اکثر تامین کنندگان مایلند در صورت درخواست شما، کاهش قیمت و تخفیف بیشتری به شما ارائه دهند.

 سفارشی ساخته شده یا آماده

کاری که بسیاری از مرغداران تجاری انجام می دهند این است که در مورد نیازهای خود تصمیم بگیرند، طرح ها و مشخصاتی را برای رفع نیازهای خود ترسیم کنند و سپس طرح ها را به تولید کنندگان تجهیزات مرغداری ارسال کنند تا طرح ها را مطابق با مشخصات شما سفارشی کنند.

شما می توانید این روش را نیز اتخاذ کنید و از جوشکارهای محلی و سازندگان تجهیزات اطراف خود استفاده کنید، اما اگر احساس می کنید که استرس زیادی خواهد داشت. سپس باید تجهیزات مرغداری آماده با طرح ها و مشخصات از پیش تعیین شده را انتخاب کنید.

 دانش فنی

شما همچنین باید در نظر داشته باشید که چه کسی و چگونه عمل می کند. به عنوان مثال اگر در حال خرید تجهیزات جوجه کشی و جوجه کشی هستید. شما باید بدانید که چگونه از آن استفاده کنید یا حداقل کسی را داشته باشید که بتواند آن را برای شما کار کند. همچنین باید به خرید تجهیزات همراه با دفترچه راهنما فکر کنید که نحوه مونتاژ و استفاده از آن را به دقت توضیح دهد.

استفاده از برخی تجهیزات مرغداری نسبتاً آسان است در حالی که برخی از آنها به یک فرآیند منحنی یادگیری نیاز دارند. اطمینان حاصل کنید که شرکتی که از آن خرید می کنید آماده ارائه پشتیبانی در طول دوره ای است که در حال یادگیری نحوه استفاده از تجهیزات هستید تا از اشتباهات جدی که می تواند منجر به ضرر شود جلوگیری کنید.

تمیز کردن

این امر به ویژه هنگام ساخت سیستم نگهداری طیور اهمیت دارد. باید در نظر داشته باشید که چگونه زباله هایی مانند مدفوع و مدفوع مرغ یا خوراک زباله تمیز می شوند. این ممکن است چیزی بسیار آسان به نظر برسد اما عملاً اینطور نیست. برای حفظ سلامت پرندگان و عاری از بیماری مزرعه باید طیور را تمیز نگه دارید.

اما فضولات مرغ تقریباً هر دقیقه می آید و تمیز نگه داشتن مرغداری بدون کمک مکانیکی واقعاً سخت است. بنابراین برای شما مهم است که با الگوی ساخت و ساز با سیستم مدیریت زباله بهینه پیش بروید، به خصوص اگر کارگران زیادی برای کمک ندارید.

 جریان نقدی

جریان نقدی عامل مهم دیگری است که قبل از خرید مرغ باید در نظر گرفته شود. در فرآیند مدیریت مرغداری خود؛ شما به جریان ثابت پول نقد نیاز دارید. پرندگان نمی توانند گرسنه بمانند وگرنه بر رشد آنها تأثیر می گذارد. حتی ممکن است شروع به مردن کنند.

بنابراین، همیشه باید اطمینان حاصل کنید که پول کافی برای انجام تمام جنبه های عملیاتی تجارت مانند برق، مدیریت گرمایش و تهویه، پرداخت به کارگران، تغذیه و مراقبت های بهداشتی وجود دارد. آنچه من در اصل می گویم این است که شما نباید تجهیزات را به قیمت سایر جنبه های مدیریت عملیات مزرعه خریداری کنید.

فناوری

فناوری در خرید تجهیزات مرغداری نیز بسیار مهم است. همانطور که می‌دانید، فناوری همیشه در حال پیشرفت است و شما نمی‌خواهید با استفاده از تجهیزات قدیمی یا خرید تجهیزاتی که دیگر کشاورزان متبحر با فناوری از آن‌ها نقل مکان کرده‌اند، گرفتار شوید. بنابراین، شما باید تحقیقات خود را با دقت انجام دهید تا مطمئن شوید که در حال خرید جدیدترین تجهیزات مرغداری هستید.

آنلاین یا آفلاین

در نهایت، شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید از طریق اینترنت خرید کنید یا از تجار محلی. هر روشی مزایا و معایب خود را دارد. یکی از معایب عمده خرید آنلاین این است که نمی‌توانید چیزی را که می‌خرید آزمایش کنید و همچنین ممکن است هزینه‌های حمل و نقل به هزینه‌های محصول اضافه شود که در برخی موارد خرید آنلاین را گران‌تر می‌کند. قبل از خرید، اطمینان حاصل کنید که تمام جوانب مثبت و منفی را بسنجید.