بهترین مدل تجهیزات جدید مرغداری

بهترین مدل تجهیزات جدید مرغداری را از ما بخواهید اگر قصد راه اندازی یا توسعه مرغداری خود را دارید، مطمئناً به این فکر خواهید کرد که چه نوع تجهیزاتی با توجه به تعداد جوجه های شما، طراحی ساختمان، مکان، نیروی کار و برق و غیره مناسب است.

در اینجا ما محبوب ترین تجهیزات مرغداری را برای استفاده در یک مزرعه مرغ مدرن لیست می کنیم.

 قفس مرغ باطری

یا از تجهیزات جدید مرغداری قفس مرغ است که قفس مرغ یا قفس باتری به طور گسترده برای مزارع مرغ تجاری استفاده می شود زیرا باعث صرفه جویی در فضا و خوراک می شود. علاوه بر این، جوجه ها از کود جدا می شوند، بنابراین پرورش در قفس باعث کاهش شیوع بیماری و خطر عفونت می شود.

چگونه یک قفس مرغ با کیفیت انتخاب کنیم؟

به طور کلی، کشاورزان هنگام انتخاب قفس مرغ باطری سه عامل را در نظر می گیرند: نوع قفس، طول عمر و قیمت.

نوع قفس مرغ

انواع قفس ویژگی های مدل ها، ظرفیت و اندازه قفس هستند.

دو مدل قفس لایه باتری نوع H و قفس لایه باتری نوع A هستند. اینها معمولاً برای مزارع مرغ تجاری یا حیاط خلوت استفاده می شوند.

ظرفیت مرغ در هر مجموعه به 48، 96، 120، 128 و 160 پرنده تقسیم می شود. هر دو قفس مرغ 3 و 4 طبقه محبوب هستند زیرا ارتفاع نصب آنها کمتر از 2 متر است و مدیریت را برای کارکنان آسان تر می کند.

اندازه قفس را می توان با توجه به وزن و اندازه جوجه های مختلف در کشورهای مختلف سفارشی کرد. به عنوان مثال، قفس لایه ای A45L ما (4 طبقه، ظرفیت 160 پرنده) برای بازار آفریقا محبوبیت بیشتری دارد، در حالی که قفس لایه A34 ما (3 طبقه، ظرفیت 96 پرنده) برای مشتریان فیلیپین مناسب است.

داشتن اندازه قفس مناسب نیز برای فراهم کردن اتاق راحت کافی ضروری است تا جوجه ها بتوانند با خوشحالی غذا بخورند.

به طور خلاصه، نوع صحیح قفس باید تضمین کند که کشاورزان می توانند به طور کامل از فضای زمین استفاده کنند و جوجه ها را با حداکثر ظرفیت اقتصادی پرورش دهند.

شما می توانید به ما بگویید چند جوجه دارید و ابعاد خانه مرغ ایده آل را دارید، سپس ما می توانیم به صورت سفارشی بهترین راه حل را برای شما بسازیم.

طول عمر قفس مرغ

“چه مدت می توانم از این قفس مرغ استفاده کنم؟”

این ممکن است رایج ترین نگرانی برای یک مرغدار باشد.

قفس های لایه ای با کیفیت بالا باید دارای مقاومت ضد خوردگی خوب و ساختار قوی باشند، بنابراین کشاورزان می توانند برای مدت طولانی از آن استفاده کنند.

کیفیت ضد خوردگی قفس با عملیات سطحی آن مانند گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و پوشش PVC تعیین می شود.

قفس های گالوانیزه سرد به طور متوسط ​​7-10 سال، PVC 10-15 سال و قفس های مرغ گالوانیزه گرم بین 15-20 سال عمر می کنند.

با این حال، عمر مفید قفس مرغ بستگی به محیطی دارد که در آن استفاده می شود.

استحکام قفس نیز برای اکثر کشاورزان نگران کننده است. گاهی اوقات بلایای طبیعی مانند طوفان و زلزله رخ می دهد که ممکن است همه چیز را در مزرعه از بین ببرد. داشتن قفس مرغی که بتواند ثابت و جامد بماند بسیار مهم است.

برای بدست آوردن یک قفس قوی، هایتاپ سیم فولادی Q235 را انتخاب می کند که دارای استحکام کششی (780-820 مگاپاسکال) و قدرت تسلیم (235 مگاپاسکال) نسبت به سیم فولادی Q915 است.

علاوه بر این، قاب قفس ما دارای لنگرهایی است که می توان آنها را روی زمین مرغ خانه نصب کرد. این به آن اجازه می دهد تا یک ساختار یکپارچه با بدنه بتنی تشکیل دهد. خانه مرغ حتی تحت باد شدید یا شوک تکان نمی خورد یا از هم نمی پاشد.

آخرین اما نه کم اهمیت، لوازم جانبی قفس نیز عامل مهمی هستند که طول عمر را تعیین می کنند. یک قفس کامل مرغ شامل لوازم زیر می باشد: فروغ تغذیه، لوله آب، آبخوری نوک سینه، مخزن آب، قاب قفس و ابزار نصب. انتخاب لوازم جانبی قفس مرغ با کیفیت بالا می تواند در زمان شما صرفه جویی کند زیرا نیازی به تعویض مکرر آن ندارید.

در زیر جزئیاتی در مورد نحوه انتخاب لوازم جانبی قفس مرغ با کیفیت بالا ارائه خواهم داد.

قیمت قفس مرغ

قیمت قفس توسط عوامل بسیاری تعیین می‌شود: انواع قفس مرغ، عملیات سطحی، کیفیت لوازم جانبی و حتی چیدمان قفس مرغ.

Hightop Chicken Cage همیشه می تواند بهترین راه حل را برای کمک به کاهش هزینه ها به شما ارائه دهد زیرا ما بیش از 16 سال تجربه در این صنعت داریم.

اگر بودجه دارید یا می‌خواهید از هزینه تخمینی برای پرورش مقدار مشخصی جوجه‌های لایه‌ای مطلع شوید، مستقیماً برای ما ایمیل ارسال کنید. ما ظرف 24 ساعت یک پیشنهاد رایگان به شما ارائه خواهیم داد.

تجهیزات آشامیدنی

سیستم نوشیدنی نیپل برای قفس مرغ یک سیستم آب بسته است. کشاورزان از مخازن آب، تنظیم کننده‌های آب، لوله‌های آب و آبخوری‌های نوک سینه استفاده می‌کنند تا آن را به یک سیستم آشامیدنی کامل تبدیل کنند.

برای صرفه جویی در مصرف آب و جلوگیری از باکتری، آبخوری نوک سینه ایده آل ترین تجهیزات تامین آب است. شما باید یک نوشیدنی با کیفیت بالا و بدون نشتی انتخاب کنید.

اما چگونه می توان مطمئن شد که یک نوک سینه با کیفیت خوب می خرید؟

  • اول از همه، پین های نوک سینه ها باید از فولاد ضد زنگ باشد تا از زنگ زدگی جلوگیری شود.
  • ثانیاً مهر و موم لاستیکی باید از مواد خالص و غیر سمی ساخته شده باشد و همچنین باید به اندازه کافی ضخیم باشد تا اتصال ایمن داشته باشد.

آبخوری نوک سینه با فنجان قطره چکان نیز در Hightop موجود است.

تجهیزات تغذیه

اولاً برای پرورش در قفس از آبخوری مرغ استفاده می شود. انتخاب مناسب اندازه و شکل دانخوری برای حفظ غذای مرغ ضروری است. در عین حال، به کیفیت پایین تغذیه توجه کنید.

یک غار تغذیه با کیفیت خوب باید از مواد PVC خالص ساخته شود زیرا انعطاف پذیر و مقاوم در برابر خوردگی است. حتی فردی با وزن 80 کیلوگرم می تواند روی آن بایستد و ترک نمی خورد.

یک شیار تغذیه با کیفیت خوب بدون ناخالصی در سطح مقطع روشن به نظر می رسد. تصویر زیر را ببینید:

لوله آب لوله تغذیه کننده

ثانیاً، به غیر از مخزن تغذیه، ممکن است از برخی تجهیزات تغذیه نیز استفاده شود، مانند:

دستگاه تغذیه نیمه اتوماتیک

این ترولی از باتری‌های قابل شارژ استفاده می‌کند، بنابراین می‌توان از آن حتی در مواقعی که برق وجود ندارد یا با قطعی برق استفاده کرد. می توانید در نیم ساعت به 10000 مرغ لایه ای غذا بدهید. تنها چیزی که لازم است این است که خوراک را در قیف قرار دهید و چند دکمه را انتخاب کنید. سپس، می تواند به طور خودکار شروع به چرخاندن و تغذیه جوجه ها کند.

این دستگاه دان مرغ نیمه اتوماتیک با توجه به سایز قفس مرغ (طبقه ها و اندازه نصب) طراحی شده است. می توان از آن برای جوجه های لایه ای و جوجه های گوشتی استفاده کرد.

تغذیه مرغ نیمه اتوماتیک

دستگاه تغذیه تمام اتوماتیک

دو نوع وجود دارد: نوع دروازه ای و نوع گام به گام . اگر مقدار مرغ کمتر از 50000 راس باشد، این دو نوع توصیه نمی شود زیرا نیاز به برق کافی دارند و در مقایسه با انواع نیمه اتوماتیک مقرون به صرفه نیستند.

 تجهیزات پاکسازی کود

کود مرغ مرطوب منجر به غلظت بالای آمونیاک می شود که به سیستم تنفسی و چشم مرغ شما آسیب می رساند. تمیز کردن کود مرغ به طور منظم برای رشد مرغ و تخم گذاری مفید است.

دستگاه خراش دهنده کود می تواند این کار را به صورت خودکار انجام دهد. قبل از نصب آن، باید یک کانال کود بسازید. اندازه کانال با چیدمان قفس مرغ شما تعیین می شود. برای درخواست طراحی رایگان از ما می توانید در اینجا پیام بگذارید.

پس از تمیز کردن کود مرغ، آن را فقط دور نریزید. کود خشک را می توان به طور مستقیم فروخت. کود کود کود را می توان برای گیاهان استفاده کرد یا منبع بیوگاز را فراهم کرد.

با این حال، اگر کود مرغ را به طور طبیعی خشک می کنید، این کار به زمان قابل توجهی نیاز دارد و باعث ایجاد بوی بد در مرغداری می شود. خوب، اکنون می توانید از دستگاه آبگیری کود مرغی برای تهیه کود خشک در کمترین زمان استفاده کنید.

این کود خشک کن مرغ می تواند حدود 17 متر مکعب کود تازه در هر خانه را تحمل کند و در هر ساعت حدود 2 متر مکعب کود خشک تولید می کند.

فقط باید یک گودال کود بسازید که برای ذخیره کود تازه و جداسازی مایع کود استفاده می شود. سپس یک پمپ کود تازه را مکیده و به دستگاه آبگیری منتقل می کند.

با این دو ماشین می توانید مزرعه خود را به یک اکوسیستم پاک و سبز تبدیل کنید.

سیستم کنترل محیط

کنترل محیط مزرعه مرغ شامل دو جنبه است: تهویه و کنترل دما .

تهویه

تهویه هوا گرما، رطوبت، گرد و غبار و بوهای اضافی را از ساختمان خارج می کند و در عین حال ارگانیسم های بیماری های موجود در هوا را رقیق می کند. مهم نیست که مرغداری از نوع باز یا بسته باشد، تهویه هوا ضروری است.

در مورد خانه های مرغ نوع باز، ساختمان قفس مرتفع به ویژه در فیلیپین بسیار محبوب است. ارتفاع سوله با استفاده از ستون های بتنی 7-8 فوت از سطح زمین بالا می رود. این نوع خانه تهویه کافی و مدیریت زباله را فراهم می کند.

کشاورزان معمولاً از فن ها برای خنک کردن و تبادل هوا برای جوجه ها در چنین خانه های مرغ باز استفاده می کنند.

برای خانه های مرغ بسته، که سیستم های دریچه تونلی نیز نامیده می شود، یا CCS یک سیستم مسکن مدرن است که در سال های اخیر رایج شده است. هیچ پنجره‌ای طراحی نشده است، اما فن‌های اگزوز بزرگ در یک طرف و لنت‌های خنک‌کننده در طرف دیگر ثابت هستند.

تعداد فن ها و پدهای خنک کننده نیاز کشاورزان به تراکم مرغ، سن و ابعاد ساختمان بستگی دارد.

 کنترل دما

کنترل دما نیز شامل دو جنبه است: گرمایش و سرمایش.

 بخاری جوجه کشی

وقتی جوجه ها در سنین مختلف هستند، به دمای اتاق متفاوتی نیاز دارند.

اول از همه، گرمای تکمیلی در خانه‌های دارای تهویه طبیعی و برقی برای حفظ دمای مطلوب داخل خانه در هوای سرد و پرورش نیاز است.

دمای مورد نیاز جوجه ها از 1 تا 15 روز در هفته اول حدود 33-34 درجه سانتیگراد است و سپس هر هفته 2 درجه سانتیگراد کاهش می یابد تا دمای اتاق حدود 20 درجه سانتیگراد باشد.

تجهیزات گرمایش جوجه کشی مختلف شامل چراغ های گرمایش مادون قرمز، بخاری های جوجه کشی نوع گازی، بخاری های جوجه کشی برقی یا بخاری های جوجه کشی نوع دیزلی است. هر نوع بسته به اینکه کدام منبع انرژی در منطقه شما ارزان تر یا راحت تر است مناسب است.

 خنک کننده

ثانیاً، هنگامی که جوجه ها بالغ می شوند یا آماده تخم گذاری هستند، ممکن است به دمای اتاق پایین تری نسبت به فضای بیرون نیاز داشته باشند، به خصوص در فصل تابستان یا در مناطق گرمسیری.

سیستم مه پاش یا مه پاش

با سیستم مه پاش، آب از طریق نازل ها به هوا پاشیده می شود، به طوری که قطرات بسیار کوچک آب در اطراف خانه شناور می شوند. همانطور که قطرات ریز تبخیر می شوند، کل اتاق را با حداقل خیس شدن طبقه همکف خنک می کنند.

یک دستگاه مه پاش قابل حمل ، یک دستگاه مه پاش از نوع آویزان و یک دستگاه مه پاش از نوع متحرک زمینی وجود دارد. اندازه ذرات و محدوده اسپری هر دو قابل تنظیم هستند.
سیستم‌های فن دوار با نازل‌های مه‌پاش برای رسیدن به دمای پایین‌تر ترکیب می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر از مشاور آنلاین خود بخواهید.

سیستم پد خنک کننده

برای مرغداری نوع بسته از پد مرطوب (پد خنک کننده) به طور گسترده استفاده می شود.

پدها از سلولز موجدار، الیاف خرد شده و مواد دیگر ساخته شده اند. آنها خنک کننده را با تبخیر رطوبت در پد فراهم می کنند زیرا هوای بیرون از طریق پد به داخل خانه جریان می یابد. دمای مطلوب پرنده 24 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی حدود 50 تا 60 درصد است.

ابعاد پد خنک کننده معمولی 600 میلی متر عرض و 150 میلی متر ضخامت است. ارتفاع پد را می توان با توجه به ابعاد خانه مرغ شما سفارشی کرد.

از دیگر لوازم جانبی سیستم های پد خنک کننده می توان به پمپ آب، لوله ها و فیلتر اشاره کرد.

نورپردازی

معمولاً از لامپ های معمولی برای روشنایی در اکثر مزارع مرغ استفاده می شود، اما روند استفاده از لامپ های کم مصرف (لامپ های LED) وجود دارد.

علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، دلیل دیگری که چرا چراغ های LED روز به روز محبوب تر می شوند این است که بسیاری از آزمایش ها گزارش می دهند که چراغ های LED می توانند به طور موثر رشد مرغ را تقویت کرده و آدم خواری را در طیور کاهش دهند.

چراغ های LED چرخه طلوع تا غروب خورشید را شبیه سازی می کنند. جوجه ها در چنین شرایط نوری طبیعی رفتارهای بهتری دارند. اشتهای مرغ، حرکات، مصرف خوراک و تولید تخم مرغ با استفاده از چراغ های LED بهبود می یابد.

بسیاری از مزارع مرغ مجهز به سوئیچ هایی هستند که به طور خودکار توسط یک تایمر کنترل می شوند که جایگزین سوئیچ های دستی می شود تا از زمان روشنایی دقیق و مطمئن اطمینان حاصل شود.

 تجهیزات ضد عفونی

اگر با بیماری یا بیماری جوجه روبه‌رو بوده‌اید، حتماً آن قفس را ضدعفونی کنید! این امر به ویژه در صورتی صادق است که بخواهید پرنده های جدیدی وارد کنید یا جوجه های خود را جایگزین کنید.

ضدعفونی کننده ها را می توان با استفاده از تجهیزات مه پاش ULV ساخت . انواع ضدعفونی کننده هایی که عموماً مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از ترکیبات فنلی، ید یا یدوفورها، ترکیبات کلر، ترکیبات آمونیوم چهارتایی و ترکیبات اکسید کننده.

تجهیزات ایمن سازی

تجهیزات ایمن سازی یا واکسیناسیون نقش مهمی در مدیریت سلامت گله های طیور ایفا می کند.

واکسیناسیون اسپری یک روزه در هچری به طور گسترده توسط اکثر دامپزشکان طیور ایالات متحده پذیرفته شده است. دستگاه فوگر ULV نوع 2L ما را انتخاب کنید که دارای هشت نازل است تا بتوانید اندازه ذرات را با توجه به سن مرغ تنظیم کنید.

برای واکسیناسیون جنین جوجه 18 روزه به عنوان کمکی در پیشگیری از بیماری بسیار خطرناک مارک و لارنگوتراکئیت عفونی. یک کارگر ماهر می تواند حدود 4500 جوجه را با دستگاه تزریق واکسن ما واکسینه کند.

دستگاه جوجه کشی

یک دستگاه جوجه کشی کامل شامل ستر و هچر است. عملکردهای دما، رطوبت و چرخش تخم مرغ همگی خودکار هستند. یک دستگاه جوجه کشی با کیفیت خوب می تواند به بیش از 95 درصد میزان جوجه کشی دست یابد.

منقار زدایی

برداشتن منقار بالایی یک پرنده، به ویژه مرغ های لایه بردار، از خوردن تخم مرغ یا حمله به سایر پرندگان جلوگیری می کند. استفاده از دمکن اتوماتیک می تواند به شما کمک کند تا این کار را سریع انجام دهید و به حفظ سلامت جوجه ها کمک می کند.

اکنون، شما یک درک کلی از اینکه چه نوع تجهیزات مرغداری ممکن است برای مزرعه مرغ لایه ای خود نیاز داشته باشید دارید. شما می توانید با توجه به تعداد مرغ، طراحی ساختمان و بودجه خود تصمیم بگیرید که به چه چیزی نیاز دارید.

اگر به مشاوره حرفه ای نیاز دارید، ایمیل بزنید یا مستقیماً با ما تماس بگیرید!